Wiemy, że kilka razy w roku może dopaść nas choroba i osłabienie, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że sytuacja jest taka sama, kiedy chodzi o włosy. Dolegliwości nie diagnozuje się, ale skutki uboczne związane z przeziębieniem można łatwo rozpoznać, a nawet pojawiają się u co drugiej kobiety.

Przeziębienie nie dotyczy całej długości włosa, ale cierpią na nim przede wszystkim cebulki włosów, co wpływa na wygląd fryzury. Nietrudno domyślić się, że choroba pojawia się przede wszystkim jesienią oraz zimą, kiedy to temperatura na dworze jest niska i może znacząco pogorszyć kondycję naszych włosów. Stają się nie tylko łamliwe, ale pojawiają się problemy w układaniu i wolniejszy wzrost.

Przeziębienie włosów jest stanem, który występuje przede wszystkim, gdy nie są chronione we właściwy sposób. W związku z brakiem składników odżywczych, wzrost jest bardzo utrudniony, a z każdym dniem pogarsza się również ich kondycja. Włosy stają się niedotlenione, co sprawia, że mają skłonności do wypadania.

Wśród najczęstszych objawów przeziębienia można wymienić słabość, kruchość, matowy kolor oraz rozdwojone końcówki. Włosy stają się cienkie i delikatne, zauważa się również elektryzowanie. Na szczotce pojawiają się dodatkowe włosy, co powinno wzbudzić szczególny niepokój.

Aby zapobiegać przeziębieniu włosów, należy w pierwszej kolejności zakładać czapki. Jednak nie chodzi jedynie o jej noszenie, gdyż wybór właściwego modelu jest tak samo istotny. W pierwszej kolejności warto mieć na uwadze, że nie może być zbyt ciepła, gdyż włosy zaczynają się wtedy przetłuszczać się (nadmierna produkcja łoju). Cienka czapka to kiepska ochrona, dlatego takie rozwiązanie również się nie sprawdzi. Oprócz tego przed wyjściem z domu należy upewnić się, że włosy zostały dokładnie wysuszone. Wilgoć znajdują się we włosach w połączeniu z niską temperaturą pogarsza wygląd i kondycję włosów. Warto także pamiętać, żeby w trakcie modelowania fryzury po umyciu włosów, koniecznie używać letniego powietrza, gdyż ciepły nawiew powoduje jeszcze większe szkody.

Jeśli włosy się przeziębiły konieczne jest sięganie po właściwe składniki odżywcze, które obfitują przede wszystkim w witaminy oraz składniki mineralne (najważniejszą rolę odgrywa żelazo, cynk oraz miedź). Oprócz tego należy nabyć odżywki, które odpowiadają za nawilżenie. Nie można obyć się bez emolientów, olejów, a także polimerów antystatycznych.