Wiosna zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią pierwsze cieplejsze dni, które sprawiają, że zaczynamy myśleć o wakacjach i urlopach spędzanych w ciepłych krajach. Już teraz możesz wybrać docelowe miejsce, nabyć kilka potrzebnych rzeczy oraz strojów. Ręcznik plażowy jest jednym z nich.

Jak wybrać ręcznik plażowy?

Nie ma znaczenia czy wakacje planujesz spędzić w Polsce nad jeziorem albo morzem, albo wycierasz się do luksusowego hotelu na drugim końcu świata. Ręcznik plażowy musi znaleźć się w Twojej walizce. Jest używany do wycierania ciała po wyjściu z wody, wykorzystujesz go także do opalania i ochrony przed zimnym wiatrem, który często doskwiera plażowiczom. Nie ma wątpliwości, że dobrej jakości ręcznik jest Ci potrzebny, dlatego dobrze wybieraj. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wielkość ręcznika. Na pewno musi być on większy niż model kąpielowy, który znajduje się w Twojej łazience. Nie możesz jednak przesadzić z jego wielkością – wtedy zajmie całe miejsce w torbie plażowej, a krótki spacer na plaże stanie się uciążliwy ze względu na jego masę. Najlepszy rozmiar ręcznika to 100 × 180 albo 135 × 200 cm. Taka wielkość wystarczy, żeby położyć się na nim, wytrzeć i okryć.

Ręcznik sprawdza się dobrze pod warunkiem, że został wykonany z odpowiedniego materiału i ma optymalną grubość. Oznacza to, że przez długi czas nie widać po nim żadnych oznak zużycia oraz doskonale chłonie wodę występującą na skórze. Ręcznik wykonany z naturalnych materiałów jest delikatny, nie wywołuje alergii i pozwala dbać o ciało. Z tego względu bawełna to absolutny numer jeden. Dobrze sprawdza się także mikrofibra – ręcznik schnie bardzo szybko i jest stosunkowo lekki, dlatego doskonale nadaje się na wakacje. Przed zakupem sprawdź jego gramaturę – określa się ją symbolem GSM. Im wyższy symbol, tym grubszy i bardziej puszysty jest ręcznik, ale jednocześnie długo schnie. Najlepiej, jeśli Twój ręcznik ma gramaturę od 400 do maksymalnie 500 GSM.

Ręcznik powinien Ci się podobać, dlatego możesz dobrać go pod kolor stroju kąpielowego albo wybrać intrygujący i modny wzór. Masz duże pole do popisu, gdyż na wakacjach nie panują sztywne zasady ubierania się i doboru dodatków, jak w pracy czy w codziennym życiu. Praktyczny ręcznik będzie utrzymany raczej w stonowanych barwach, gdyż intensywne kolory mogą wyblaknąć pod wpływem słońca czy wody z dodatkiem chloru.