Ludzkie oczy musza wiele znieść każdego dnia. Praca z komputerem, wytężenia wzroku w trakcie czytania, mrużenie ich przed słońcem oraz wiele innych przyczyn sprawia, że duża część społeczeństwa zmaga się z suchością, pieczeniem oraz zaczerwienionymi oczami. Czy kwas hialuronowy to rozwiązanie problemu?

Jak wspierać zmęczone i suche oczy?

Różnorodne czynniki zewnętrzne wpływają negatywnie na stan oczu. Chodzi przede wszystkim o ogrzewane bądź klimatyzowane pomieszczenia, niewłaściwe światło, wiatr oraz zbyt długie korzystanie z komputerów i telefonów, które pochłaniają ogromną część dnia większości z nas. Czytanie, oglądanie telewizji i praca z komputerem to kolejne czynniki, które wpływają negatywnie na stan oczu. Jest to związane z tym, że każda osoba mruga około 15 razy na minutę, jednakże w przypadku pracy z komputerem, oglądania filmu bądź czytania książki, ilość mrugnięć zmniejsza się nawet o połowę. Wpływa to bardzo negatywnie na kondycję oczu oraz sprawia, że gałka oczna jest nadmiernie sucha.

O oczy można dbać w różny sposób. W pierwszej kolejności należy zdecydowanie częściej mrugać, a także sięgać po dobrej jakości krople do oczu, które najlepiej, żeby były wzbogacone w kwas hialuronowy. Wykazuje on właściwości wiązania dużej ilości wody, to właśnie dlatego jest taki cenny. Warto mieć na uwadze, że niemalże połowa kwasu hialuronowego występującego w organizmie człowieka uplasowała się w skórze. Oprócz tego znajduje się on w chrząstkach, mazi stawowej, nerkach oraz oczywiście oku. Używa się go już nie tylko w trakcie operacji na oczy, ale kwas znalazł zastosowanie w kroplach do oczu. Odpowiada on za nawilżanie powierzchni gałki ocznej, a do tego generuje barierę ochronną, która chroni przed czynnikami środowiska. Jednakże nie jest to jego największa zaleta. Przede wszystkim nie jest on usuwany z powierzchni oka w trakcie mrugania, dzięki czemu nie trzeba zakrapiać oczu tak często jak w przypadku innych preparatów. To cały czas nie wszystko, gdyż kwas sprawia, że ma miejsce zagojenie niewielkich erozji rogówki oraz redukcja tarcie i pomniejszenie odczuwania dyskomfortu w oczach.

W związku z tymi cechami jest on idealnym rozwiązaniem w przypadku zespołu suchego oka i używać go może dosłownie każdy. Soczewki kontaktowe nie stanowią problemu, a aplikację kropli można powielać jeśli zaistnieje taka potrzeba. To produkt polecany przede wszystkim osobom, które pracują z komputerem bądź spędzają dużo czasu przed telewizorem. Stosowanie kropli umożliwi nawilżenie oczu, a także lepszy wygląd. Warto po nie sięgnąć, gdyż uzyska się większy komfort w trakcie pracy oraz wykonywania codziennych czynności, gdyż oczy wykorzystywane są dosłownie bez przerwy i właśnie z tego względu należy o nie bezwzględnie dbać.