Zaleca się pić przynajmniej 2,5 l wody dziennie, aby zapewnić organizmowi jej odpowiednią ilość. Warto jednak zwracać uwagę na jakość pitej wody. Czy woda wodorowa będzie dobrym wyborem?

Czym jest woda wodorowa?

Wodór jest jednym z najpowszechniej dostępnych pierwiastków. Najczęściej styczność z nim mamy w postaci wody. Każdy z nas zna tradycyjną postać wody. Coraz częściej jednak możemy spotkać wody wodorowe. Woda wodorowa to płyn nasycony wodorem. Badania wykazują, że wodór może wspomagać leczenie wielu chorób, między innymi chorób wieńcowych i nadciśnienia, czy cukrzycy i chorób skórnych. Do najważniejszych zalet wody wodorowej zaliczamy, można wymienić wzmocnienie odporności oraz duży wpływ na zdolności regeneracji organizmu. Dodatkowo wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, przez co wpływa na zahamowanie procesów starzenia. Jest też nieocenionym środkiem nawadniającym, usuwającym jednocześnie toksyny z organizmu.

Generator wody wodorowej – czyli jak uzyskać wodę wodorową?

Dostępnych mamy kilka sposobów uzyskiwania wody wodorowej. Wodę wodorową można uzyskać na wiele sposobów. Najpowszechniej znanym sposobem jest elektroliza wody. Jest ona przeprowadzana w specjalnym urządzeniu, budową przypominającym dość popularne jonizatory wody. Innym sposobem jest generator wody wodorowej. Działa on na zasadzie rozpuszczania w wodzie wodoru pod działaniem wysokiego ciśnienia. Generator wody wodorowej powinien mieć też zamontowany filtr oczyszczający wodę z zanieczyszczeń i przed osadzaniem kamienia.

Kto może pić wodę wodorową?

Badania wykazują, że woda wodorowa jest nie tylko zdrowa, ale i w pełni bezpieczna. Nie ma ograniczeń co do jej stosowania – mogą ją spożywać wszyscy, od małych dzieci, przez seniorów, a nawet sportowcy. Osobom uprawiającym sport pozwoli zwiększyć efektywność treningu, będzie ona dobrym wsparciem w walce z zakwasami. Warto uzupełniać codzienną dietę w zawartość tego typu płynów, aby stworzyć zbilansowany plan odżywania.