Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety. Poduszka ciążowa została stworzona z myślą o mamach, które spodziewają się dziecka. Potrafi zapewnić dobrą jakość snu już od wczesnych tygodni ciąży.

Jeśli lekarz zaleci spanie na lewym boku, to odpowiednie akcesorium będzie w kształcie cyfry 9. Jest to o tyle ważne, ponieważ kontrolowanie pozycji ciała podczas snu nie jest łatwe. Stąd też poduszka ciążowa ma w tym pomóc. Jest to bardzo ważne dla zdrowia kręgosłupa oraz komfortu przyszłej mamy. Produkt ten służy do podparcia na całej linii ciała. Rozumiemy przez to od głowę, przez łopatki, brzuch, biodra i aż do nóg. Tylko odpowiednia pozycja zapewni zdrowy sen. Gadżet ten zastąpi układanie wielu różnych poduszek, co zapobiegnie ich przemieszczaniu się. Odpowiednie podparcie ciała pomoże również się zrelaksować przed snem.

Zalety poduszki ciążowej

Poduszka ciążowa jest bardzo ciekawym akcesorium, które zdecydowanie poprawia jakość snu. Dobry produkt posiada dwie strefy twardości, aby z jednej strony zapewniać wypoczynek, a z drugiej odpowiednio stabilizował pozycję ciała. W zależności od producenta może być w kilku rozmiarach tak, aby każda z pań jak najlepiej mogła ją dopasować do siebie. Na rynku można dostać to akcesorium w różnych wariantach. Forma, jaką może przybrać to: I, U, C, J, bądź w kształcie podkowy. Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. Dlatego też tak ważne jest dobranie produktu indywidualnie.

Funkcje poduszki ciążowej

Każda poduszka, niezależnie od swojego kształtu, powinna spełniać określone funkcje. Mogą należeć do nich m.in.:

  • podtrzymuje w ciąży brzuch w pozycji leżącej na boku,
  • podpiera plecy w pozycji leżącej na boku,
  • podpiera kręgosłup w pozycji leżącej na plecach,
  • może służyć jako pomoc podczas karmienia,
  • może służyć jako kojec dla dziecka.

Poduszka ciążowa sprawdzi się już od pierwszych tygodni ciąży. To wszystko zależy od kobiety i od tego jak się czuje. Niewątpliwie jest to akcesorium, które każda przyszła mama powinna mieć na wyposażeniu.