Sosna pyli w okresie majowym, a więc jest to idealny czas na to, aby zainteresować się dobroczynnymi właściwościami pyłku sosnowego. Wiele osób uważa, że jest on idealną alternatywą dla żeń-szenia. Jakie właściwości ma pyłek sosnowy i jak go prawidłowo stosować, aby miał pozytywny wpływ na organizm?
Pyłek sosnowy i jego dobroczynne właściwości
Pyłek sosnowy wykazuje bardzo pozytywne działanie na cały organizm człowieka. Zachwyceni dobroczynnymi właściwościami żeń-szenia, często nie dostrzegamy tego, co posiadamy we własnym kraju. Tymczasem dzięki pyłkowi sosnowemu możemy poprawić kondycję całego naszego organizmu. Działa on przede wszystkim przeciwstarzeniowo, a więc polecany jest szczególnie osobom, które chcą, aby upływający czas spojrzał na nie nieco łaskawszym okiem. Dodatkowo pyłek sosnowy jest naturalnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu zapobiega rozwojowi chorób nowotworowych. Substancja ta pomaga również w wielu dolegliwościach skórnych, takich jak na przykład rumień czy wysypka. Można go zatem z powodzeniem stosować do pielęgnacji skóry. Pyłek sosnowy jest także naturalnym źródłem testosteronu, dzięki czemu zwiększa siły witalne organizmu. Ponadto łagodzi zmęczenie i sprawia, że na co dzień mamy więcej energii i jesteśmy bardziej skoncentrowani na powierzonych nam zadaniach.
Jak stosować pyłek sosnowy?
Pyłek sosnowy można stosować na bardzo wiele różnych sposobów. Możemy spróbować zdobyć go samodzielnie w lesie sosnowym, jednak jeśli ktoś nie ma w sobie aż tyle samozaparcia, może z powodzeniem kupić ten produkt w sklepach zielarskich lub aptekach. Pyłek sosnowy możemy spożywać doustnie, wkładając odrobinę pod język, a następnie połykając. Możemy dodawać go też do różnego rodzaju napojów, takich jak herbaty czy koktajle. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie były one gorące, ponieważ wysoka temperatura może znacznie osłabić dobroczynne działanie pyłku. Z pyłku sosnowego można stworzyć również nalewkę. Wystarczy zalać go wysokoprocentowym alkoholem, a następnie na dłuższy czas odstawić w zacienione miejsce.