W obecnych czasach, kiedy nasza świadomość jako konsumentów stale rośnie, coraz więcej osób decyduje się na środki do pielęgnacji powstające wyłącznie ze składników naturalnych. To może początkowo wydawać się trudne i rodzić wiele pytań, dlatego podpowiadamy, jak zacząć naszą przygodę z kosmetykami naturalnymi.

Czym charakteryzuje się naturalny krem do twarzy?

Twarz jest naszą wizytówką, dlatego należy zadbać o nią w sposób szczególny. To właśnie od tej części możemy zacząć zmieniać nasze nawyki związane z dbaniem o naszą urodę. Kosmetyki, które wybieramy do jej pielęgnacji, powinny być starannie dobrane i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Kupując krem do twarzy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na skład, najlepiej, gdy zawiera jedynie naturalne składniki. Substancje, które często znajdujemy w składzie niektórych produktów do pielęgnacji, mają na celu jedynie przedłużenie trwałości, nadanie odpowiedniego zapachu lub konsystencji przy zachowaniu niskiej ceny.

Organiczne i naturalne kosmetyki do twarzy, takie jak: kremy, balsamy, peelingi czy toniki, cechują się dużą skutecznością. Mają w swoim składzie odpowiednie stężenie organicznych i naturalnych składników, które pozwalają na właściwe działanie preparatu. Elementy, które zawarte są w produktach, pozyskiwane są z roślin z ekologicznych upraw. Kupując krem naturalny, mamy pewność, że otrzymujemy produkt pozbawiony konserwantów, parabenów czy substancji zapachowych. Dzięki temu nasza skóra zachowa odpowiednią
równowagę i piękny wygląd.

Na jakie jeszcze kosmetyki naturalne się zdecydować?

Kosmetykiem naturalny, który warto mieć w swojej łazience, jest naturalne mydło w kostce. W jego składzie powinny znajdować się wyłącznie tłuszcze i oleje roślinne. Kosmetyk ten z pewnością przyda się w każdym domu – jeżeli nie znajdzie zastosowania jako środek myjący do ciała, to z pewnością sprawdzi się do mycia rąk.

Innym kosmetykiem jest peeling do ciała. Jest to jeden z najprostszych kosmetyków, składający się z mieszanki soli bądź cukru z olejami roślinnymi wraz z dodatkiem olejków eterycznych. Jeżeli chodzi o peeling do twarzy, jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż zamiast drobinek plastiku zawierają zmielone pestki oliwek lub truskawek.

Płyn do kąpieli ze składników pochodzenia naturalnego to również produkt, który należy wypróbować. Warto jednak zdecydować się na mniejsze opakowanie, by sprawdzić jego konsystencję oraz zapach. Do pielęgnacji ciała warto przetestować balsam oraz mgiełkę zapachową.

Jak wprowadzać zmiany?

Wiadomo, że wyrzucenie wszystkich dotychczasowo używanych kosmetyków i zastąpienie ich nowymi, nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Warto jednak zmiany wprowadzać stopniowo i kiedy kończy nam się jeden kosmetyk, np. krem do twarzy, kolejny kupować już taki, którego skład jest naturalny. W taki sposób, w kilka miesięcy wymienimy całą swoją kosmetyczkę bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Dobrze jest wybierać produkty w sposób świadomy, nastawiać się na konkretną markę, a nie na to, co jest obecnie w promocji. Aby poznać polecane kosmetyki, warto poczytać blogi poświęcone tej tematyce, recenzje konkretnych produktów czy wypowiedzi ekspertów.