Technik i metod wybielania zębów jest całe mnóstwo. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybielić zęby w domowych warunkach i stosunkowo niskim kosztem. Nie jest to szczególnie trudne, gdyż środków wybielających jest cała masa. Wystarczy jedynie zapytać dentystę lub sprawdzić w rzetelnych źródłach informacyjnych.

Skąd się biorą przebarwienia zębów?

Źródeł przebarwień zębów może być cała masa. Wiele osób stara się wybielać zęby nie modyfikując jednakowoż diety oraz zaniedbując higienę jamy ustnej. Trzeba sobie uzmysłowić, iż jest to niekorzystne i nie zagwarantuje satysfakcjonujących rezultatów. Więc jak wybielić zęby najskuteczniej? Odpowiedzią na to pytanie może być rzecz jasna wskazanie na najczęstsze czynniki powodujące przebarwienia szkliwa. Głównym składnikiem płytki nazębnej są rzecz jasna resztki pokarmowe, bakterie Actinomyces oraz związki fosforanów i węglanów wapnia. Utrwalona płytka nazębna doprowadzać może do rozwoju kamienia nazębnego, który jest głównym czynnikiem wpływającym na barwę zębów.

Barwa zębów nie musi jednakowoż wynikać wyłącznie z samej płytki nazębnej oraz szkliwa. Za naturalny kolor zębów odpowiada również warstwa błonowa umiejscowiona pod szkliwem, która pokrywa zębinę. Szkliwo jest częściowo przeźroczyste i de facto kolor zębów odpowiada zębina. W obrębie zębiny tworzyć się może wiele konglomeratów barwnikowych, które wynikają albo z uprzedniego leczenia stomatologicznego lub też ze stosowania niektórych leków, jak choćby tetracykliny.

Składniki diety, takie jak czerwone wino, kawa, cola, żucie betelu, herbata oraz palenie tytoniu istotnie odpowiadają za proces rozwoju przebarwień zębów.

Jak wybielić zęby w domu?

Dostępnych jest cała masa środków. De facto należy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie rozwiązania jak pasty wybielające, żele oraz paski. Wszystkie z tych składników zawierają rzecz jasna perhydrol lub też nadtlenek karbamidu, który rozkłada się do nadtlenku wodoru. Działanie utleniające płytkę nazębną oraz szkliwo podnosi istotnie jakość i wygląd uśmiechu, podnosząc znacząco wynik w dentystycznej skali koloru szkliwa. Związki te wymagają jednak długotrwałego stosowania, gdyż preparaty zawierają o wiele niższe stężenia związków, niż ma to miejsce w przypadku wybielania stomatologicznego.

Wybielanie zębów w gabinecie – jakie metody są stosowane.

Dentysta powinien wiedzieć najlepiej, jak wybielić zęby. Jest to rzecz jasna prawidłowe myślenie. Dentysta dokonuje również właściwej kwalifikacji do zabiegu leczenia zębów i podejmuje liczne działania, których celem jest maksymalne zabezpieczenie zdrowia zębów i jamy ustnej w związku z wykorzystywaniem preparatów wybielających. Znowu składnikami jest nadtlenek wodoru oraz nadtlenek karbamidu. Stosowany jest jednak pod postacią specjalnych szyn z żelem oraz wspomagany jest z wykorzystaniem światła niebieskiego. Dzięki temu możliwe jest skuteczniejsze wybielanie przy użyciu niższych dawek drażniąco działających substancji wybielających. Jest to prosta i skuteczna metoda, a efekty widoczne są po pierwszym zabiegu.