Na podkładzie opiera się każdy makijaż, dlatego odgrywa on bardzo ważną rolę. Kiedy jest niewłaściwie dobrany, negatywnie wpływa na wygląd twarzy oraz wygląda nienaturalnie, a z kolei w przypadku, kiedy idealnie pasuje do cery, makijaż prezentuje się profesjonalnie oraz jest najlepszą ozdobą dla kobiety.

W jaki sposób należy dobierać podkład?

W sklepach podkładów jest co niemiara, dlatego wiele kobiet zmaga się z problemem jaki produkt wybrać, aby dobrze pasował do kolorytu oraz potrzeb skóry. Dzisiejszym podkładom przypisuje się wiele funkcji, jednakże musza być przede wszystkim zgodne z typem skóry. Inne kosmetyki należy przeznaczyć do cery suchej oraz spierzchniętej, a inne sprawdzą się w przypadku cery tłustej. Niektóre podkłady wykazują działanie lecznicze, które sprawdzą się u wszystkich osób zmagających się z problematyczną skórą. Jeszcze zanim produkt zostanie kupiony konieczne jest jego sprawdzenie. Kosmetyk powinien zostać naniesiony na żuchwę i w dalszej kolejności należy upewnić się czy stapia się ze skórą.

Aby dobrze dobrać podkład należy przede wszystkim określić odcień skóry. W pierwszej kolejności odpowiada się na pytanie czy skóra jest zimna bądź ciepła. Nie tak trudno uzyskać rezultaty testu, gdyż używa się do niego jedynie kartki papieru. Należy położyć ją na twarz oraz spojrzeć na nią. W sytuacji, kiedy cera będzie niebieskawa bądź różowa, kiedy przyrówna się ją do papieru, oznacza to, że jesteś właścicielką cery chłodnej. W przypadku złotej bądź żółtej, mamy do czynienia z tonacją ciepłą.

Kolejny krok polega na dopasowaniu odcienia podkładu, chodzi o to, żeby był niewidzialny, gdyż pod żadnym względem nie może się odróżniać od skóry. Test należy wykonywać na niepomalowanej skórze żuchwy. Od jej początku aż do szyi wykonuje się trzy paski podkładu w innych odcieniach. Jeden z nich powinien być stosunkowo ciemny, drugi jasny, a trzeci znajdować się pomiędzy nimi. Ten kolor, który będzie najbardziej zbliżony do koloru skóry jest najlepszym wyborem. W przypadku chłodnych tonacji najlepiej sprawdzi się beż pomieszany z różem, a ciepłe tonacje wybiorą złoty brąz i żółcie.

Ostatnim krokiem jest działanie jakie powinien wykazywać nabywany kosmetyk. Mimo, iż odcień jest niezwykle istotny, typ cery umożliwia wybranie najlepszego podkładu, który doskonale poradzi sobie z jej potrzebami. W przypadku tłustej bądź mieszanej skóry najlepszym rozwiązaniem jest podkład matujący, który działa o wiele dłużej niż inne kosmetyki. Właścicielki skóry suchej bądź mieszanej powinny zdecydować się na produkt oferujący nawilżanie oraz niewielkie rozświetlenie, gdyż w taki sposób będą one wyglądać najbardziej korzystnie.